ÇEŞME'YE HOŞGELDİNİZ

Çeşme şifalı sıcak suların olağanüstü sayılabilecek kalitede kumun, güneşin ve berraklığın kucaklaştığı ideal bir tatil beldesi

Bu güzel beldede termal sulardan, seçkin otellerden, deniz ve güneşten gönlünüzce yararlanabilirsiniz. Kolay ve rahat ulaşım olanakları, son derece renkli ve zevkli gece yaşamı, sıcak yaz günlerini serinleten o eşsiz rüzgarı, rüzgar sörfünden, yelkene, yüzmeden dalışa, her türlü su sporları Çeşme’de sizi bekliyor.Sadece doğal güzellikleri ve modern konaklama mekanları değil, zengin bir tarih ve kültür mirası da Çeşme’de yatıyor. Çeşme’nin tipik Ege mimarisinin özelliklerinin, ilk bakışta göze çarptığı ve Türk kültürüyle birleşerek ayrı ayrı güzellikler sergilediği 16 çeşme zamana meydan okuyor.

II.Beyazıt tarafından 1508 yılında yaptırılan Çeşme Kalesi Osmanlı mimarisinin bütün inceliklerini taşımaktadır. Kalenin içinde bulunan müzede Ildırı’da yapılan Arkeolojik kazılarda çıkarılan eserler sergilenmektedir. Anfitiyatroda müzik yarışmaları ve festivaller yapılmaktadır.

Ayrıca Kervansaray’ı zengin ve renkli Çeşme Çarşısı, Alaçatı’nın ünlü taş evleri ve diğerleri size eşsiz bir tatil olanağı sunuyor.