ULAŞIM

Çeşme, kara, deniz ve İzmir Adnan Menderes Hava Limanı aracılığıyla hava yoluyla da çok kolay ulaşılabilen beldelerimizden biridir

Karayolu: İsterseniz İzmir’den 77 Km lik asfalt sahil yolundan Urla’ya dek denizle iç içe bir yolculukla Çeşme’ye ulaşabilirsiniz. Ya da 80 km lik modern otoyoldan rahatça Çeşme’ye varabilirsiniz. Çeşme ve Ildırı’ya çalışan otobüsler turizm mevsiminin en kalabalık günlerinde dahi ihtiyacı rahatlıkla karşılar.

İzmir’den Işıkkent Terminali’nden ya da Üçkuyular Terminali’nden otobüs ve dolmuşlar kalkar. Kış aylarında 07.00-19.00 arası Işıkkent’ten 2 saatte bir, Üçkuyular’dan yarım saatte bir otobüs seferleri mevcuttur. Yazın ise 06.00-23.30 arasında her 20 dakikada bir otobüs bulunur. Çeşme ilçe merkezi, otobüs ve minibüslerin son durağıdır. Çiftlik, Dalyan, Alaçatı, Reisdere, Ovacık ve diğer plajlara minibüs ve belediye otobüsleri çalışmaktadır. ( Otogar Tel: ( + 90-232) 712 64 99)

Denizyolu: Çeşme- Sakız Adası arasında feribot seferleri düzenlenmektedir. Bunlar kışın haftada iki kez yazın ise her gün yapılır. Yunanistan’dan Çeşme’ye deniz yoluyla giriş yapan turistler Sakız Adası( Chios) Çeşme arasında çalışan Türk ve Yunan feribotlarıyla taşınır. Ada ile Çeşme arası bir saattir. Ayrıca Türkiye’den çıkış yapacak turistler için Çeşme’den İtalya’nın Bari, Brindisi Limanlarına yolcu taşımacılığı mevcuttur. İzmir- Çeşme – Kuşadası- Yunanistan ve İtalya seferi yapan feribotlar da limana uğramaktadırlar. ( Liman Tel: ( +90-232) 712 60 05 )

Havayolu: Çeşme’de bir havalimanı henüz bulunmamaktadır. Ancak uçakla gelindiği takdirde, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na inilir. THY’nin servisleri ile Üçkuyular otobüs garına gelinir, buradan da Çeşme otobüslerine binilerek, rahatça Çeşme’ye ulaşılabilir. Ayrıca Çeşme’ye 91 km lik mesafedeki Adnan Menderes Hava Limanı’ndan Gaziemir’i geçtikten sonra İzmir- Çeşme otobanına bağlanan otoyol ile şehir trafiğine girmeden, 45 dakikada rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.